Pokud si mohou vybrat, dává většina lidí přednost čím dál vyšším autům. A není divu, jelikož tato bývají mnohdy i silnější, a často jsou považována i za jakýsi symbol statusu – ukazujeme tím, že si takový vůz můžeme dovolit. Je ale takové auto skutečně vhodné z hlediska jízdních vlastností? To je otázka, která se příliš nediskutuje, avšak která je velmi důležitá jak pro naši bezpečnost, tak i pro bezpečnost ostatních. Je samozřejmé, že auta s velmi nízkým podvozkem, jako jsou například sportovní, nejsou pro provoz na běžných silnicích příliš vhodná. Nejsou totiž dostatečně vysoká, aby se dokázala snadno dostat před menší překážky na silnici, jako jsou drobnější větve, kameny, nebo i zpomalovací prahy. Také kočičí hlavy, které najdeme v centrech měst, mu působí problémy.
Zdálo by se tedy, že velké auto má v tomto ohledu výhodu. A je pravdou, že existují důvody, proč mají veškeré terénní automobily vysoký podvozek. Avšak, podobně jako u závodních drah, i zde se jedná o specifickou situaci, kterou většina řidičů nezažije. Je tedy dobré se ptát, který typ se hodí do běžného městského prostoru.
Jak už to tak bývá, často se stává, že odpověď je někde uprostřed. Jistě, nízký podvozek, jak už bylo řečeno, nezvládá běžnou dopravu. Ale příliš vysoký je také nebezpečný, i když trochu jiným způsobem. Omezuje totiž na naši viditelnost. Jistě, mohlo by se zdát, že máme z vyvýšeného místa mnohem lepší výhled, avšak tak tomu není. Faktem totiž je, že sice vidíme dál, avšak zároveň hůře vidíme věci, které jsou blízko. To znamená, že když nám například do cesty vejde chodec, nemusíme si ho všimnout, stejně jako například nízkého vozidla, které vjede ze zatáčky. Nehledě na fakt, že když do chodce narazí vyšší auto, má to pro něj často mnohem horší následky, než náraz nízkého auta při stejné rychlosti. A to je potřeba mít při koupi auta na vědomí.